Skip to content

Newtech chystá premiéru multifunkčního centra pro přesné obrábění


Verze pro tiskOdeslat stránku e-mailemPDF verze

Společnost Newtech s. r. o., která na českém trhu zastupuje renomované výrobce MORI SEIKI, LVD, ONA a TAIYO KOKI, se na brněnský veletrh vrací po roční pauze. Jak v rozhovoru vysvětlila marketingová specialistka firmy ing. Marcela Kinkorová, s oživením průmyslové výroby nastal čas vrátit se ke standardním metodám propagace.

Můžete představit současnou nabídku společnosti Newtech? Kde všude nacházejí uplatnění stroje vámi zastoupených značek?
V oblasti obráběcí techniky nabízíme na českém a slovenském trhu stroje od japonského výrobce MORI SEIKI. Z tvářecích strojů dodáváme výrobky belgické firmy LVD a v oblasti elektroerozivních strojů zastupujeme produkty španělské firmy ONA. Nově přicházíme na trh s velmi přesnými bruskami japonské firmy TAIYO KOKI.
Náš sortiment nachází uplatnění prakticky ve všech odvětvích strojírenství, kde dochází k procesu obrábění a tváření kovových materiálů, počínaje výrobou malých součástek pro různé průmyslové aplikace přes nástrojařskou výrobu až po velké obrobky například pro oblast energetiky. Pro konkrétní aplikace máme k dispozici jak klasické dvouosé a tříosé soustruhy a obráběcí centra, tak komplikované mnohaosé multifunkční stroje, které díky některým unikátním konstrukčním principům umožňují vysoce progresivní obrábění složitých dílů. V oblasti tváření dokážeme pokrýt potřeby výrobců jednoduchých dílů z tenkých plechů stejně jako výrobců těžkých profilovaných celků využívajících strojů o tonáži od 500 do 1000 tun. Rovněž pro aplikace elektroerozivního obrábění nabízíme
sortiment od nejmenších hloubiček a drátořezaček pro jemnou výrobu až po stroje umožňující komplikované obrábění součástí velkých rozměrů.

V ekonomicky složitých dobách se zákazníci více zajímají o úsporné verze strojů, ale na druhé straně lze očekávat zvýšenou poptávku po multifunkčních centrech nebo vysoce sofistikovaných strojích pro obrábění složitých dílů, nových materiálů apod. Jakou cestou se vydala značka MORI SEIKI a kam konkrétně zaměřila své inovační úsilí?
Společnost MORI SEIKI je jedním z průkopníků v oblasti výroby multifunkčních mnohaosých strojů vysokých technických parametrů. Tento trend vidíme i v permanentním inovačním procesu společnosti potvrzujícím orientaci naznačeným směrem.

Na podzim loňského roku jste uvedli na trh laserové řezací centrum Sirius nebo nové přesné pětiosé obráběcí centrum řady NMV. Jaké novinky chystáte letos?
V letošním roce bychom rádi ukázali v české premiéře multifunkční centrum NT1000 určené pro výrobu menších a přesných komplikovaných součástek. Toto centrum se vyznačuje vysokou versatilitou včetně integrované manipulace s obrobky a dalšími přídavnými funkcemi umožňujícími výrobu i velmi složitých dílů na jedno upnutí.

Uvidíme tento stroj i v Brně na IMT? Na co dalšího se návštěvníci expozice mohou těšit?
Samozřejmě naši novinku vystavíme. Kromě stroje NT1000 chceme návštěvníkům letošního veletrhu představit i jedno z nových pětiosých obráběcích center řady NMV, a to NMV 3000.
V expozici tvářecích strojů budeme vystavovat ohraňovací lis firmy LVD
s novým řídicím systémem CADMAN.

Loni jste brněnský strojírenský veletrh vynechali. Proč jste se rozhodli vrátit a co od letošního ročníku očekáváte?
Vzhledem k celkové ekonomické krizi, která ve svém důsledku představovala pro řadu firem propad ve výrobě nebo zastaveni investic, jsme se v loňském roce rozhodli změnit naši marketingovou strategii a omezit plošnou reklamu. Místo globální prezentace jsme se cíleně a selektivně soustředili na skupiny zákazníků a obory, jejichž aktivita nebyla krizí zásadně zasažena a jejichž nákupní potenciál i přes všeobecnou ekonomickou situaci nadále existoval. Chápeme ale, že takový přístup lze použít pro limitované časové období, a při nastávajícím postupném oživení trhu se vracíme ke standardním metodám propagace.

Newtech
Přiložené soubory
Kontaktní informace
Společnost: 
Newtech s. r. o.
Kontaktní osoba: 
ing. Marcela Kinkorová
Kam dál?
X
Loading
sfy39587p01