Skip to content

Bosch Rexroth – dva stánky plné novinek


Verze pro tiskOdeslat stránku e-mailemPDF verze

Firma Bosch Rexroth, spol. s r.o., patří k pravidelným účastníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu. Výjimku tvořil rok 2009, kdy se do ekonomické situace společnosti promítla celosvětová hospodářská krize, ale letos se na veletrh vrací a návštěvníky osloví celou řadou produktových novinek.

Podrobnosti v rozhovoru prozradila paní Michaela Vítek Měsíčková, zodpovídající ve společnosti Bosch Rexroth, spol. s r. o., za oblast marketingu.

Můžete představit současnou nabídku společnosti Bosch Rextroth? Co z ní uvidíme na letošním MSV?
Firma Bosch Rexroth je, na základě své filozofie The Drive & Control Company, silným a spolehlivým partnerem a dodavatelem komponentů a systémů pro zajištění přesného a dynamického pohybu pro velmi široké spektrum výrobců strojů a zařízení ve všech průmyslových oblastech. Základní kompetence společnosti jsou soustředěny do několika odborných oblastí: elektrické pohony a řídicí systémy, průmyslové a mobilní hydraulické systémy, lineární a montážní technika, pneumatické systémy a samozřejmě servisní činnost.
Vnitřní expozice Bosch Rexroth, spol. s r. o., umístěná v pavilonu F bude zaměřena především na automatizaci.

Na jaké novinky se návštěvníci mohou těšit?
K novinkám v našem produktovém portfoliu patří filtrační technika, kterou společnost Bosch Rexroth získala před dvěma lety zakoupením firmy Epensteiner. V současné době v této oblasti dochází jak k dynamickému vývoji nových produktů, tak i k budování nových výrobních linek a modernizaci stávajících. Představen bude systém VacuClean VCM pro separaci vody a oleje, dále nové typy filtrů a filtračních vložek, měřicí zařízení pro analýzu stavu pracovních kapalin, měření nečistot v oleji a další zajímavé produkty.
Také v oblasti hydraulických pohonů a hydromotorů může Bosch Rexroth, spol. s r. o., představit podstatně rozšířené portfolio. Jde o produkty společnosti Hägglunds Drives AB, která se v nedávné době stala součástí Bosch Rexroth.
Řadu novinek nabízí také oblast mobilní hydrauliky, patří k nim například Antiblock Braking System ABS/Traction Control System TCS, Hydrostatic Regenerative Braking System HRB, Downsizing, Hydraulic Fly Wheel HFW a mnoho dalších.

Co nabídnete výrobcům obráběcích a tvářecích strojů, kteří se potýkají s velkou odbytovou krizí? Představíte nějaká úspornější a technicky vyspělejší řešení, která by jim pomohla zvýšit konkurenceschopnost?
Výrobcům obráběcích a tvářecích strojů jsme schopni nabídnout novou koncepci hydrostatických pohonných jednotek. Jedná se zde o zařízení s proměnnými otáčkami řízenými frekvenčním měničem. U těchto systémů dochází při srovnatelných vstupních nákladech k velké úspoře energie, což je pro konečného uživatele zařízení velká výhoda, stejně tak jako výrazné snížení hladiny hluku. Tato nová koncepce pohonů má tedy značný vliv na úsporu energie a šetrný přístup k životnímu prostředí.
Pozornost si zaslouží také již zmíněná filtrační technika, která je součástí všech hydraulických systémů jak na obráběcích, tak i na tvářecích strojích. Zde jsme schopni zajistit odpovídající produkty pro různé aplikace včetně náhradních dílů a servisní dostupnosti v rámci celého světa. Vzhledem k unifikaci DIN filtrů dokážeme nahradit filtrační elementy téměř všech světových výrobců vlastními produkty a díky vlastní výrobě zároveň můžeme podstatně redukovat pořizovací náklady zákazníků, což je pro konečné uživatele opět přínos.

Český Bosch Rexroth letos slaví dvacet let od svého založení. Jakým způsobem se oslavy promítnou do vaší prezentace na MSV?
Oslavy dvacátého výročí společnosti Bosch Rexroth, spol. s r. o., se v prezentaci na MSV jistě promítnou. Zvlášť patrné budou ve venkovní expozici na volné ploše K, kde bude na návštěvníky MSV čekat zajímavá atrakce. Kromě prezentace na MSV bude Bosch Rexroth, spol. s r. o., současně pořádat akci pro zákazníky v sídle společnosti a family day pro zaměstnance ku příležitosti 20. výročí založení firmy.

Bosch
Kontaktní informace
Společnost: 
Bosch Rexroth
Kontaktní osoba: 
Michaela Vítek Měsíčková
Kam dál?
X
Loading
sfy39587p01